PROGRAM

PROGRAM 2020-21

Mandag

Kl. 18.00-19.00 Hold 102 Dancehall Basic I/II/III  Amalie Zaar – Osramhuset, Nørrebro

Kl. 18.00-19.00 Hold 101 Dancehall Female I/II  Emma Minela – Osramhuset, Nørrebro

Kl. 19.00-20.00 Hold 103 Dancehall Choreo II/III  Amalie Zaar – Osramhuset, Nørrebro

Kl. 18.00-20.00 Hold 104 Sabar I/II/III  Mbaye Art – Dansekapellet, Bispebjerg


Tirsdag

Kl. 18.00-19.00 Hold 105 Salsa II/lll  Arceo Oropesa – Korsgadehallen, Nørrebro - start october

Kl. 18.00-19.00 Hold 107 Afro/Dancehall Only Female I/II/III  Ponija Dumo – Osramhuset, N

Kl. 18.00-19.00 Hold 110 Dancehall Jam I/II/III Sri Lanka Rifical – Korsgadehallen, Nørrebro

Kl. 18.15-19.15 Hold 108 Ndombolo I/II/III Colosal Titan - Game StreetMekka, Vesterbro

Kl. 19.00-20.00 Hold 106 Salsa I/ll  Arceo Oropesa – Korsgadehallen, Nørrebro - start october

Kl. 19.00-20.00 Hold 111 Dancehall ll/lll Sri Lanka Rifical  - Korsgadehallen, Nørrebro

Kl. 19.15-20.15 Hold 109 Afrobeat I/II/III Colosal Titan – Game StreetMekka, Vesterbro


Onsdag

Kl. 18.00-19.00 Hold 115 Dancehall I/II - Kxng Smood – Osramhuset, Nørrebro

Kl. 18.00-19.00 Hold 113 Afro Heels II/III -  Felicia Cameron – Osramhuset, Nørrebro

Kl. 19.00-20.00 Hold 116 Dancehall II/III– Kxng Smood – Osramhuset, Nørrebro

Kl. 19.00-20.00 Hold 112 Afrobeat II - Felicia Cameron – Osramhuset, Nørrebro

Kl. 18.00-19.00 Hold 114 Afro Contemporary I/II/lll – Mbaye Art – Dansekapellet, Nordvest

Kl. 19.00-20.00 Hold 117 Sabar I/II - Mbaye Art – Dansekapellet, Bispebjerg

Kl. 20.00-21.00 Hold 201 United Lions Crew træning – Osramhuset, Nørrebro


Torsdag

kl. 18.00-19.30 Hold 125 Guinean dance with drums  i/II Alky Plus - Rådmandsgade skole 

kl. 19.30-21.00 Hold 126 Guinean dance with drums  ll/lll Alky Plus - Rådmandsgade skole 

Kl. 18.00-19.00 Hold 123 Afrohouse Basic I/II/III  Colosal Titan – Osramhuset, Nørrebro

Kl. 18.00-19.00 Hold 120 Dancehall Female I/II/III Patricia Twoerk – Osramhuset, Nørrebro

Kl. 18.00-19.00 Hold 119 Afrobeat I/II  Felicia Cameron – Dansekapellet, Bispebjerg

Kl. 19.00-20.00 Hold 124 Afrohouse Choreo  Colosal Titan – Osramhuset, Nørrebro

Kl. 19.00-20.00 Hold 122 Dancehall I/II/III Gage Rifical – Osramhuset, Nørrebro -start 5. november

Kl. 20.00-21.00 Hold 201 United Lions Crew træning – Osramhuset, Nørrebro


Fredag

Kl. 17.30-18.30 Hold 127 Afrobeat/Dancehall l/II/III  Ponija Dumo – GAMEStreetMekka, SV - start 18/9


Hold 100 Årskontingent/Annual membership

Priser
Årskontingent 100 kr. ( obligatorisk)

Pris pr. måned 250 kr. - 400 kr. ( automatisk abonnementsbetaling, opsigelse ved udgangen af en måned.)


Pris pr måned

1 hold: 250 kr. 2 hold: 400 kr. 6 hold: 750 kr. Crew: 900 kr.

Flere end 6 hold: + 50 kr. pr. md pr.  hold. 
Drop in/ Trial class: 90 kr. pr md. 

*Guinean dance with Alky Plus 300 plus 100 kr per month for percussion.


Tilmelding - Inscription 
 

Adresser

Osramhuset, Valhalsgade 4, 2200 Kbh. N

Dansekapellet, Bispebjerg torv 1, 2400 Kbh. Nv

Rådmandsgades Skole, Tumlesalen, indgang fra Mimersgade, ved hjørnet af Rådmandsgade, til højre i gården. 2200 Kbh N

Korsgadehallen, Korsgade 29, 2200 Kbh N
Game, Street Mekka, Enghavevej 82, 2450 Kbh SV


Hold for børn/unge 1-15 år og familier se Global Kidz.dk

ADDRESSE: Global Kidz

c/o OSRAMHUSET, Valhalsgade 4, 2200 Kbh. N

Tlf. 29893013

Email: info@worlddance.academy

Copyright @ All Rights Reserved